Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου 2015

Ελπίδα Έδεσσας - Ορφέας Ριζαρίου 1 - 1

1

1

Ο εντυπωσιακός αγώνας που τελείωσε πριν λίγη ώρα είχε δύο όψεις . Στο πρώτο ημίχρονο η κυριαρχία του Ορφέα Ριζαρίου  ήταν καθολική σε όλες τις γραμμές του γηπέδου . Ευτύχησε  στο 15΄ λεπτό μετά από μία πολύ καλή πάσα του Pantelić Krontsis ο Thodwris Karaolanis να βρεθεί τετ α τετ και με ωραίο πλασέ να γράψει το 0-1. Όλοι οι παίκτες του Ορφέα Ριζαρίου με πάθος διεκδικούσαν την μπάλα και χάθηκαν σημαντικές ευκαιρίες για να κλειδώσουν  την νίκη με αποκορύφωμα την ευκαιρία του Andreas Gkagkas. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ορφέας μπήκε  νωθρά και έδωσε χώρο στην Ελπίδα να κάνει παιχνίδι . Δεχτήκε ισχυρή πίεση για περίπου 20 λεπτά ώσπου ο έμπειρος Niko Tsatse με ένα πολύ καλό σουτ έξω από την περιοχή πέτυχε ένα πολύ όμορφο γκολ κάνοντας το 1-1 . Στην συνέχεια ο Ορφέας Ριζαρίου αντέδρασε κάνοντας και τις αλλαγές και έχασε δύο τρεις καλές ευκαιρίες με αποκορύφωμα το ξερό σουτ έξω από την περιοχή τοu Kostas Konstantinidis που απέκρουσε εντυπωσιακά ο τερματοφύλακας της Ελπίδας. Πολύ καλός ο διαιτητής και οι επόπτες .