Δευτέρα 13 Μαΐου 2013

Πλούσιο φωτορεπορτάζ από τον αγώνα-μπαράζ για την άνοδο στην Γ' Εθνική Π.Ο. Μουδανιών-Αλμωπός Αριδαίας (1-0)

Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ - ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ   (1-0)

Το πρώτο βήμα για την άνοδο στη Γ’ Εθνική έκανε ο Π.Ο. Μουδανιών,καθώς επικράτησε με σκορ 1-0 του Αλμωπού Αριδαίας.
Πάνω από 500 θεατές παρευρέθηκαν στο δημοτικό στάδιο των Μουδανιών όπου παρακολούθησαν ένα αρκετά καλό παιχνίδι.
Το πρώτο ημίχρονο του αγώνα δεν περιείχε  πολλές φάσεις, ενώ αντίθετα στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός και η πίεση αυξήθηκαν.Αυτό είχε ως αποτέλεσμα τα Μουδανιά να πετύχουν το μοναδικό τέρμα στον αγώνα στο 60ο λεπτό με σκόρερ τον Γεροθανάση,ύστερα από μπαλιά του Παναγιωτόπουλου.Ο Αλμωπός πίεσε για την ισοφάριση όμως δεν κατάφερε κάποιο ουσιαστικό αποτέλεσμα.

ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ:  Γκαραγκάνης, Γιαμούζης, Καράμπουλας (Πιερίας)

Εντεκάδες

ΜΟΥΔΑΝΙΑ: Μπέλλος, Ζαμπούρης, Κατσόγλου, Καράγαλης, Μπερπερίδης, Κάρτας, Σπάσιτς, Βαν Τόρες (46’ Κελεσίδης), Παναγιωτόπουλος (88’ Αλμανίδης), Γεροθανάσης, Ταρασίδης (36’ Ντόι)

ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ: Χρήστου, Παπασυμεών, Ελευθεριάδης Θ., Μπογδάνης, Ελευθεριάδης Γ. (84’ Τσιμτσιρίδης), Κανωτίδης, Παπαδόπουλος Ν., Μιχαηλίδης, Παντελίδης, Δημητριάδης, Βακιάνης (72’ Τσακώνης)

Παρακάτω δείτε φωτογραφίες από την αναμέτρηση Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ - ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ  στο δημοτικό στάδιο Μουδανιών: